Projekty zrealizowane

Jak zmienić świat agresji i złości w krainę łagodności

Projekt realizowany w ramach programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Śląskie Lokalnie”.

Cele projektu:

-Umiejętność rozpoznawania, nazywania i wyrażania emocji przez dzieci.
- Poprawa umiejętności kontroli emocji.
- Twórcze rozwiązywanie konfliktów.
- Kształtowanie umiejętności empatii.
- Kształcenie umiejętności radzenia sobie z emocjami.
- Pomoc dzieciom mającym problemy emocjonalne.
- Wskazywanie pozytywów, wynikających z właściwych kontaktów ze sportem, książką,sztuką.
- Umiejętność współpracy w grupie rówieśniczej.

W ramach projektu 50 dzieci uczestniczy w zajęciach:

- Radzenia sobie z emocjami.
- Plastycznych .
– Muzykoterapii
- Biblioterapii.

Zakończyliśmy realizację projektu współfinansowanego przez Fundusz Inicjatyw Społecznych "Jak zamienić świat agresji i złości w krainę łagodności"

W roku szkolnym 2020/2021 klasa 2c rozpoczęła przygodę z projektem

W kosmos z klasą. Jakie tajemnice kryje wszechświat?

Jest to projekt, w którym uczniowie poznają planety Układu Słonecznego, spróbują zaobserwować spadające gwiazdy oraz dowiedzą się, czym są strefy czasowe. Uczestnicząc w projekcie, dzieci wzmocnią umiejętność samodzielnego i krytycznego myślenia oraz rozwiną swoją ciekawość. Prowadzić będą doświadczenia i obserwacje, które przybliżą im podstawowe informacje o przestrzeni kosmicznej.

Podczas jednych z pierwszych zajęć uczniowie klasy 2c poznają Układ Słoneczny.

Projekt ,,Uczę się i pomgam"

Wolontariat "Uczę sie i pomagam".pptx

Wsparcie psychologiczno - pedagogiczne.pptx

Wsparcie_psychologiczno_-_pedagogiczne.pptx

Zajecia_z_technik_i_metod_uczenia_sie.ppt

Zapraszamy do oglądania relacji z wycieczki szkolnej w ramach projektu
"Uczę się i pomagam",
która odbyła się 8.06.2014r.

Relacja z 3-dniowej wycieczki do Warszawy

Relacja z wycieczki szkolnej do Wytwórni Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej

25.10.2014r

Video podsumowanie programu

Zajęcia realizowane w ramach projektu "Matematyka,a sztuka" , programu mPotęga współfinansowanego przez Fundację mBanku z Fundacją Dobra Sieć .  Zajęcia- Matematyka w rzeźbie

„mPotęga” w czternastce

Szkoła Podstawowa nr 14 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu wzięła udział w konkursie grantowym            w ramach Programu „mPotęga”. Spośród 880 zgłoszonych wniosków dofinansowanie zyskał właśnie projekt  Szkoły Podstawowej nr 14 „Matematyka, a sztuka”. Jest to już III edycja programu skierowana do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Cele konkursu grantowego realizowanego w ramach Programu „mPotęga”, to:

- stworzenie ciekawych, innowacyjnych, metod i narzędzi edukacji matematycznej;

- zachęcenie nauczycieli i osób pracujących z młodzieżą do sięgnięcia po nowe metody przekazywania wiedzy matematycznej;

- zainteresowanie dzieci i młodzieży matematyką i wciągnięcie ich w aktywny proces wykorzystywania tej wiedzy, poprzez pokazanie praktycznych jej zasto­sowań.

Projekt „Matematyka , a sztuka” wpisuje się w cele programu  i stwarza uczniom szkoły szansę poszerzenia wiedzy i umiejętności matematycznych w sposób aktywny i twórczy.  Połączenie matematyki ze sztuką daje dzieciom możliwość wyrażenia emocji oraz  przekazania w ciekawy sposób zagadnień matematycznych koleżankom i kolegom. Realizowane to będzie w ramach trzech grup tematycznych: „ Matematyka w teatrze”, „Matematyka w plastyce” i „Matematyka w rzeźbie”.

Projekt sfinansowała Fundacja mBanku.

Podsumowanie projektu nastąpiło 9 grudnia na sali gimnastycznej. Uczniowie naszej szkoły zobaczyli przedstawienie o liczbach. Na ich oczach powstawała rzeźba, a wystawa plastyczna wzbudziła żywe zainteresowanie. Zwycięzcy konkursu zostali nagrodzeni.  Okazało się ,że na matematyki można  uczyć się inaczej, twórczo.

Zajęcia realizowane w ramach projektu "Matematyka,a sztuka" , programu mPotęga współfinansowanego przez Fundację mBanku z Fundacją Dobra Sieć .  Zajęcia- Matematyka w teatrze

Zajęcia realizowane w ramach projektu "Matematyka,a sztuka" , programu mPotęga współfinansowanego przez Fundację mBanku z Fundacją Dobra Sieć .  Zajęcia- Matematyka w plastyce.