Zakładki

Nawigacja

Projekty

Zrealizowane projekty unijne

 

  Klub Bystrego Borsuka  

 

 

 

 

Dzieci naszą przyszłością

                                                                                                                                       

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 14 w Rudzie Śląskiej informuje, że:

Szkoła Podstawowa nr 14 w roku szkolnym 2012/2013 bierze udział w projekcie pn. ,,DZIECI NASZĄ PRZYSZŁOŚCIĄ – INDYWIDUALIZACJA PROCESU NAUCZANIA I WYCHOWANIA UCZNIÓW KLAS I-III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W RUDZIE ŚLĄSKIEJ’’. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Celem głównych projektu jest wzrost efektywności systemu kształcenia wśród uczniów klas I-III w 24 szkołach podstawowych w Rudzie Śląskiej.

Cele szczegółowe projektu to:

- podniesienie potencjału edukacyjnego uczniów wykazujących deficyty w zakresie czytanie i pisania, mowy oraz zdobywanie umiejętności matematycznych;

- wzmocnienie wsparcia profilaktycznego dla dzieci z wadami postawy;

- podniesienie, jakości wsparcia terapeutycznego i pomocy psychologiczna – pedagogicznej udzielanej dzieciom o szczególnych potrzebach edukacyjnych w rudzkich szkołach podstawowych;

- poszerzenie wiedzy i umiejętności przez uzdolnionych uczniów klasy I-III w obszarze ich zainteresowania;

- wzmocnienie potencjału dydaktycznego szkół podstawowych biorących udział w projekcie.

Projekt oferuje następujące formy wsparcia realizowane w okresie od 01.10.2012r do 30.06.2013r:

- zajęcia dydaktyczna – wyrównawcze dla dzieci z trudnościami w czytaniu i pisaniu;

- zajęcia logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami mowy;

- gimnastyka korekcyjna dla dzieci z wadami postawy;

- zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów uzdolnionych – Omnibus matematyczna - przyrodniczy.

 

Klub Wytrwałego Dziobaka

 

Klub Wytrwałego Dziobaka

  


W zajęciach uczestniczy 6 uczniów. Spotkania odbywają się raz w tygodniu we wtorki w godz. 12.30-13.30. Podczas zajęć dzieci doskonalą umiejętność czytania i pisania poprzez ćwiczenia, gry i zabawy. Pozwalają one na kształtowanie prawidłowej koordynacji wzrokowo-ruchowo-przestrzennej, a w konsekwencji prowadzą do polepszenia wyników w czytaniu i pisaniu. Wykonujemy także wiele ćwiczeń grafomotorycznych  doskonalących sprawność ręki. Korzystamy z ciekawych pomocy dydaktycznych, dzięki czemu zajęcia zawsze są interesujące. Bazujemy na tekstach, które są nam bliskie. Zawsze wytrwale dążymy do celu!                               

 

 

 

 

Klub Dociekliwego Szopa

 


 

Klub Dociekliwego Szopa

Świat wokół nas

W zajęciach uczestniczy 6 uczniów. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w czwartek przez jedna godzinę lekcyjną. W każdy ostatni czwartek miesiąca klubowicze tworzą i rozwijają się w dwugodzinnym bloku tematycznym.
W ramach zajęć uczniowie rozszerzają swoje umiejętności i wiedzę w obrębie dwóch obszarów: matematycznym i przyrodniczym. Dzieci poznają biografię i osiągnięcia ważnych matematyków, uczą się i rozwiązują nowe zadania arytmetyczne, geometryczne, zadania z treścią różnymi metodami. Rozwiązują również zagadki, rebusy, kody jednocześnie utrwalając i doskonaląc korzystanie z różnych źródeł wiedzy jak: słownik, encyklopedia, podręcznik, internet, mapa czy też własnoręcznie sporządzone notatki. Biorą udział w wycieczkach do parku, pokazach multimedialnych oraz doświadczeniach wzbogacając wiedzę o otaczającej nas przyrodzie

Podnosimy sobie poprzeczkę

 

 

 

Chciaki czyli chcę wiedzieć, chcę umieć

 

W zajęciach uczestniczy 6 uczniów. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w środę przez jedną godzinę lekcyjną. W każdą ostatnią środę miesiąca uczniowie biorą udział w dwugodzinnym bloku tematycznym.
Dzieci w ramach swoich zajęć doskonalą umiejętności z zakresu: pisania, czytania, mówienia. Podczas zajęć uczniowie aktywnie uczestniczą w różnego rodzaju zabawach, grach i ćwiczeniach ruchowych z wykorzystaniem elementów metody Labana usprawniając swoją motorykę dużą. Na zajęciach dzieci tworzą własne opowiadania na podstawie ilustracji, rozszerzają i wzbogacają swój słownik. Czytają krótkie opowiadania i biorą udział w ćwiczeniach rytmicznych. Klubowicze układają historyjki obrazkowe, tworzą wyrazy z rozsypanek literowych i sylabowych oraz tworzą zdania z rozsypanek wyrazowych. Ćwiczenia usprawniające motorykę małą są dla uczestników wspaniałą zabawą bowiem podczas wyklejania obrazka, tworzenia rzeźby z plasteliny czy też rysowania, malowania mogą rozwijać swoją kreatywność, a przy okazji ćwiczą dokładność, precyzyjność wykonywanego zadania. Warto też dodać, że poprzez udział w tych zajęciach uczniowie ćwiczą poprawną pisownie pod względem kaligraficznym jak również ortograficznym.

 

"Zajęcia zawsze rozpoczynamy ruchem, najlepiej przy muzyce :) Wzbogacamy swoje słownictwo oraz wiedzę. Tworzymy wielozdaniowe wypowiedzi. Dla relaksu ćwiczymy spostrzegawczość - każdy otrzymuje wynik 100%. By móc ładniej pisać ćwiczymy nasze dłonie i palce tworząc z plasteliny cudeńka :)"